Mira Brtka vibrálóan sokszínű világát mutatja be a Q Contemporary
Először láthatja magyar közönség a szerb képzőművész alkotásait.
Először láthatja magyar közönség a szerb képzőművész alkotásait.
A kötetben a legnagyobb tér a költő szerelmeinek jutott, részint az átkonstruált női naplók, visszaemlékezéseik, részint az időközben felbukkant dokumentumok, kortársi memoárok alapján.
Emberközpontú, a történelmi események mögött a társadalmi összefüggéseket, igazságtalanságokat kereső képeivel lett világhírű az észt szérmazású fotográfus.
A Honi bestiárium című kötetben 33 portré és pályakép olvasható a többi közt (szörny)panoptikumba illő alakokról.
A négyéves kislányával magára maradt asszony feljegyzéseit a - reményei szerint - valamikor majd kiszabaduló férjének szánta hiteles beszámolóul. Brusznyai Árpád kivégzése után a naplót nem írta tovább.
Ludwig van Beethoven és Kodály Zoltán ugyanazon a napon, december 16-án született, de több mint száz év volt közöttük a korkülönbség. Születésnapjuk másnapján a Nemzeti Filharmonikusok zenekara Kovács János vezényletével ünnepli a két komponistát. Az est szólistája a japán Beethoven-specialista Ikuyo Nakamichi.
Mindenki csak Putziként emlegette. Éjszakákon át játszotta Hitlernek a Lohengrin dallamait zongorán. De mi változott meg, miért tagadta meg korábbi nézeteit? Thomas Snégeroff könyvet írt életútjáról.
Mikkel Borch-Jacobsen filozófus könyve újszerű módon dolgozza fel a pszichoanalízis atyjának pályáját: Freud híresebb pácienseinek életútját veszi sorra.
Halottról ha jót nem lehet...? Szivák-Tóth Viktor Fényeskedjék neki című, a Szkénében látható darabjában feldereng jelenünk közállapota, baráti, családi, üzleti szálak, érdekek és érzelmek kibogozhatatlanul összegubancolódnak.
A Croisette című nagylemez két valódi világnagyságot is felvonultat.
Ljasuk Dimitry a forgatókönyv- és szövegíró, a rendező, a narrátor, a vágó és a forglmazó is a természetbe való elvonulásról szóló filmjében.
Patakvér nem folyik a színpadon, de a székesfehérvári Vörösmarty Színház előadása a mának szól.
Korrajz a huszonévesek szorongásairól, az intimitás kiüresedett hajszolásáról és az apahiány jelenségéről Szilágyi Zsófia Emma Szonja című könyve.
„A szakmán belül ismernek – többre nem is vágytam.” Ezzel a visszafogott, titokban mégis reménykedő mondattal zárja Zenetörténeteim című könyvét a Zeneakadémia könyvtárának egykori igazgatója, Gádor Ágnes, aki nyolcvanadik születésnapjára időzítve jelentette meg – könyvének alcímével szólva – életútkalandjait.
Szerelem és demencia. Az apa könyvtára. És Léa Seydoux, aki még soha nem volt annyira szerethető, mint az Egy szép reggelen című Mia Hansen-Love filmben.
Múltidézés, családtörténet és Újpest sorsa Ladányi János Rossz időben, rossz helyen - című kötetében.
Miért tekinthető a merevedési zavar a modern civilizációval összefüggő rendellenességnek? A norvég Sturla Pilskog urológus, sebész és hobbitörténész Pénisz című munkája immár magyarul is olvasható.
A perzsa mitológia karaktere a péri, a bukott angyal, aki a paradicsom kapujában reméli, hogy visszabocsátják a boldog lelkek közé. Ehhez méltó ajándékot kell hoznia. Schumann Éden és a Péri című oratóriumának három része a három próbálkozás.
Ennio Morricone gazdag és fordulatos pályáját tekintve volt miről mesélni az Ennio című filmben, mely a maestro teljes életútját átíveli.
A nagy magyar tanúságtételek szeánszává válik egy hétvége, hol máshol, mint a Balatonon. Bíró Bence magyartenger című darabját Alföldi Róbert rendezésében mutatták be.